SONAX DENİZLİ UYGULAMA MERKEZİ - Özgür Oto

“İnsan sevdiği işi yaparsa başarıya ulaşır” düşüncesiyle otomotiv sektöründe özellikle otomobil konusunda modern çağın yeniliklerini uygulayarak yönetim ve iş geliştirme becerilerini uluslararası markalar birlikteliğiyle otomotiv ve e-ticaret konularında iş geliştirmeler yaparak özellikle memleketimiz DENİZLİ’de kurumsal yapı çerçevesinde işimizi kurarak faaliyet göstermeye karar verdik.

Özgür Oto unvanıyla 2006 Yılında İzmir Yolunda Oto Koruma ve yenileme sektöründe SONAX Denizli Uygulama Merkezi’ni devir alarak Hizmet sektöründe faaliyetlerimize başladık. Ekip olarak yıllardır üst üste konusunda Türkiye’nin En İyi SONAX Bayisi ödüllerini almaktayız.  

2007 yılından beri “Özgür 2”  Tescilli markamızla Garantili Kullanılmış Otomobil satışı konusunda birçok uzun dönem filo şirketleri ile anlaşmalı tedarikçisi olarak çalışmaya başladık. Özellikle 5 Yaş ve üstü Premium Segment otomobiller satışı konusunda ciddi portföye sahibiz. Aynı dönemde Şehirlerarası Yolcu Taşımacılığında da faaliyet gösteriyorduk. 2014 yılında Borusan Otomotiv Denizli BMW Yetkili Servisi olarak hizmet vermeye başladık. Bu faaliyetimizde kaliteli hizmet konusunda ülke genelinde üst sıralarda yere sahibiz. Aynı dönemde Sigorta Şirketlerine Hasar onarımları konusunda Anlaşmalı Servis hizmete aldık. 2019 yılından beri E-Ticaret konusunda başta bagajhavuzupaspas.com.tr  başta olmak üzere birçok farklı domainler altında aynı zamanda Sanal pazarlarda özellikle Oto Aksesuarları konusunda faaliyet göstermekteyiz.

Faaliyet alanlarımızda genç olmamıza rağmen Türkiye’de hizmet veren listelerde en üst sıralarda yerimizi aldık. 2019 yılı itibariyle Doğuş Otomotiv Denizli Audi Yetkili Servisi'ni faaliyetlerimiz arasına ekledik. Verilen hizmetin kalitesi, Servis Sonrası memnuniyetin sağlanması konusunda iddialıyız. Hedefimiz Otomotiv sektöründe öncü markaların işbirliğiyle bölgemizdeki hizmet yelpazesini genişletmektir. Öncelikle insana değer vererek çalışanlarımız ve tedarikçilerimiz ile uzun yıllar sürecek işbirlikleri oluşturarak müşterilerimize ulaştırdığımız hizmet ve ürünlerde çıtayı daha da yükseğe çıkarma gayesindeyiz. Kaliteyi her işimize,  müşterimize, sürecimize ve organizasyonumuza yansıtmak birincil kuralımızdır. Hizmet sektöründe arzu ettiğimiz kaliteyi yakalamak için ekibimizle düstur edindiğimiz bir sözümüz var ;

"Güvenmek iyidir, kontrol daha iyidir."

İlimizde ve ülke genelinde her dönemde Sivil Toplum Kuruluşlarında ve derneklerde farklı görevler ve niteliklerle sosyal faaliyetlerde her dönemde yer aldık. Üniversiteler ve Meslek Liselerinde eğitime katkı sağlamak için Özel Sektör ve Eğitim Kurumları arasında köprü vazifesi görecek bir çok aktivite, sunum ve panellerde konuşmacı ve sponsor kimliğimiz ile yer aldık. Birçok stajyerin gönüllü eğitimi için tesisimizde araç üstü eğitimler verdik. Okullara dünyanın en önde gelen güncel teknolojileri ile üretilmiş araçların parçalarını tedarik ederek eski teknoloji cihazlara sahip laboratuvarların gelişimine katkıda bulunduk ve bulunmaya devam edeceğiz. 2020 yılı itibariyle de Denizli MINI Yetkili Servisi olarak müşterilerimize hizmet vermeye başladık.

NEDEN SONAX

60 yılı aşkın bir süredir SONAX markası, Almanya’da üretilen yüksek kaliteli otomobil bakım ürünleri için eşsiz bir kalite ile eş anlamlı olmuştur.
Hoffman Ailesi 11 Mayıs 1949 yılında, Almanya Neurburg’da şirketin temellerini atarken, Almanya araba sektörünün yakın gelecekte parlayacağını öngörmüştü. Bu sayede marka sonrasında ‘’SONAX’’ olarak yüzyılın markası seçilecek, ‘’Sona’’ markası altında kaliteli araç bakım ürünleri sunmaya başladı.

Bütün tarihi boyunca pazarın ihtiyaçlarına duyarlı olan Sonax, günümüzde aracın manuel (el ile) iç ve dış temizliğinde ihtiyaç duyulabilecek bütün ürünlere sahiptir. Sonax’ın ürün yelpazesi aynı zamanda Profesyonel araç bakımı için gerekli temizleme ve bakım ürünlerini de kapsar.Sanayi ve garaj kullanımı ve aynı zamanda mekanik otomobil bakımı için üretilen özel ürün serileri Sonax’ın ürün yelpazesini tamamlar.
Ürünlerin kaliteleri ve kabiliyetleri, yapılan birçok başarılı test ile tekrar tekrar kanıtlanmıştır ve. Almanya’da, sürücüler arasında araç bakım kategorisinde en yüksek saygınlığa sahip marka seçilmiştir. Almanya’nın önde gelen araç bakım dergileri ‘’auto motor und sport’’ ve ‘’AutoBild‘‘ tarafından düzenlenen anketler de Sonax defalarca kazanan ilan edilmiştir.

Sonax birbiri ardına testlerde en yüksek puanları elde etmiş ve art arda defalarca‚ ‘‘Yılın En İyi Markası‘‘ unvanına laik görülmüştür.

Sonax’ın Almanya da yüzyilin markası seçilmesinin en önemli nedenlerinden biri de Sonax’ın sürekli inovasyon yapan bir şirket olması; yani teknolojini sürekli yenilemesi pazarın ihtiyaçlarına göre yeni ürünler geliştirmesi ve üretmesidir.

Örneğin boya koruma ürünlerine baktığımızda 2000 yılından bu güne kadar gecen 17 yıllık sürede Sonax hem profesyonel hem de mililitre ürünlerde çok sayıda yeni ürün geliştirmiş ve pazara sunmuştur. Profesyonel ürünler arasında, Hard Wax, Extreem Paint Protect, Premium Class, Nano Paint Protect, Hybrid Net Shield ve hepimizin büyük bir keyif ve gurur duyduğumuz Sonax seramik kaplama ( SCC 36).

Sonax sadece ürünlerde değil, bu ürünleri hizmete dönüştürmede ve hizmet çeşitliliğini geliştirmede de bu inovasyonu hayata geçirmiştir. Örneğin boya koruma hizmetlerimiz yeni geliştirilen ürünlere göre değişmiş, yeni boya koruma hizmet tanımları yapılmış, yeni boya koruma hizmetlerimiz Sonax müşterilerin hizmetine sunulmuştur. Bu noktada sizlerin de takdir edeceği üzere Sonax’ı rakiplerden ayıran en önemli farklardan biri her bir boya korumanın mutlaka kendi ismiyle anılan ürününün olmasıdır.

Öte yandan Sonax’ın yüzyılın markası seçilmesinin en önemli bir diğer nedeni Sonax markasının insan sağlığı ve çevreye verdiği önemdir. Örneğin bu nedenle son iki yılda profesyonel ürünlerin büyük bir kısmını su bazlı olarak üretilmeye başlamıştır.
Bütün Sonax ürünleri hala Almanya Bavaria’da, Donau nehrinin üzerindeki Neuburg şehirdeki merkezinde geliştirilir ve üretilir. Bu hala Almanya’da üretimin canlı olduğunun ve ‘‘Made in Germany‘‘ kalitesinin bir kanıtı olarak görülüyor.

Şirket, 100’den fazla ülkeye ihracat yapıyor ve 4. Jenerasyonlu bir aile şirketi olarak statüsünü korumakta. 370’den fazla çalışanı ile dünyanın ileri gelen araç bakım üreticilerinden bir tanesidir.

Sonax her zaman için köklerine bağlı bir aile şirketi olmuştur. Hızlı karar alma süreçleri, motive ve kararlı çalışanları ve inovasyon isteği ve yeteneği ile karakterize edilebilir. Bu nedenle markanın gelecekte de müşterilerini son derece tatmin edebileceğinden emin olabilir.

%
MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
YILLIK TECRÜBE
FARKLI UYGULAMA
+
MUTLU MÜŞTERİ
© Copyright 2021 Özgür Otomotiv San. Tic. A.Ş.