SONAX Seramik Kaplama

SONAX Ceramic Coating hizmeti boya yüzeyinde derin, yüzeysel ve kılcal çizikleri bulunan sıfır araçlara uygulanır. Kurtulması oldukça zor olan derin çiziklerden bu hizmet sayesinde rahatlıkla kurtulabilir, aracınızın değerinin düşmesinin önüne geçebilirsiniz…

SONAX Ceramic Coating Avantajları

Tartışmasız bir şekilde bugüne kadar üretilen en güçlü boya koruma ürünü olan SONAX Ceramic Coating ile derin çiziklerinize güle güle diyebileceksiniz.

Zorluk Kış Şartlarında Aracınızın Korur

SONAX Ceramic Coating ürünü kışın aracın üzerinde biriken kar kütlelerinin temizlenmesi sırasında boya yüzeyine oluşabilecek çizikleri önler.

Kışın yollara serpilen kimyasalların ve tuzun oluşturabileceği renk solmalarının önüne geçer.

Sert rüzgarlar ve ağır yol şartlarından doğan boya yüzeyine gelebilecek partiküllerin boya yüzeyine zarar vermesini önler.

SONAX Ceramic Coating, Kuş dışkılarında bulunan ürik asitin boya yüzeyine vereceği zararlardan korur.

Boyanın ömrünün uzun olmasını sağlar.

Aracın değerini korumasını sağlar.

Aracın boya yüzeyi 3 yıl boyunca parlaklığı bozulmadan korunur.

SONAX Ceramic Coating, sürüş keyfini artırır.

SONAX Ceramic Coating Uygulama Aşamaları

1.Aşama Araç Yüzeyinin Kir ve Lekelerden Temizlenmesi

Boya yüzeyine yapışan tozlar, yağlar, yabancı boya partikülleri ve reçinelerin temizlenmesi işlemi bu aşamada gerçekleşir. Almanya Sonax’dan tedarik edilen kir ve lekelerden temizleyici ürünler sayesinde boya yüzeyine zarar vermeden su ile geçmeyen kir ve lekeler kolayca çıkarılır.

Sonax boya yüzeyi temizleme, parlatma ve koruma sistemleri sayesinde aracınızın boya yüzeyi uzun yıllar korunmuş olur.

2- Aşama Boya Yüzeyindeki Çiziklerin Tanımlanması ve Giderilmesi

SONAX Ceramic Coating uygulamasının 2. aşamasında çiziğin niteliği tanımlanmaktadır ve buna göre en uygun Sonax ürünü tercih edilerek boya yüzeyinin eskisinden çok daha iyi bir görünüme kavuşabilmesi sağlanmaktadır.

  1. a) Saca Dayanan Çizikler

Aracın vernik ve boya katmanını geçen, yüzeyin metalik kısmına kadar yani kaportaya kadar inen çiziklere saca dayanan çizikler denmektedir. Ülkemizde çiziklerin ölçümü halen klasik yöntemlerle belirlenmektedir. Saca dayanan çiziğin anlaşılması içinde klasik bir yöntem olan tırnakla çizik kontrolü yöntemi uygulanmaktadır. Çiziğin olduğu yüzeye tırnağınızı sürttüğünüz zaman tırnak takılıyor ise çizik saca kadar inmiş demektir.

Saca dayanan çizik ancak lokal boya kullanılarak geçirilir.

  1. b) Derin Çizikler

Aracın vernik katmanını aşan ancak boya katmanını geçmeyen çiziklere derin çizik denmektedir.Bu tür çiziklerin boya katmanını aşıp aşmadığını yine tırnakla anlayabilmekteyiz. Tırnağınızı dik açıyla sürttüğünüzde tırnak sürtmüyor ancak tırnağınızın sivri ucunu çiziğe doğru dik açıyla sürttüğünüzde takılıyor ise derin çizik olarak adlandırılmaktadır.

En doğru Sonax çizik giderici ürün tercih ederek derin çizikten oldukça basit bir şekilde kurtulabilirsiniz. Sonax çizik giderici ürünler sayesinde aracınızın boya yüzeyine zarar verilmeden bu tür çiziklerden kurtulabilirsiniz.

  1. c) Yüzeysel Vernik Çizikler

Aracın boya yüzeyini koruyan vernik katmanında oluşan ancak elle belirlenemeyen ama gözle görülür bir şekilde belirgin bir şekilde matlık oluşturan çiziklere yüzeysel çizik denmektedir. Bu tür çiziklerin anlaşılması klasik tırnak yöntemi ile belirlenemez. Bu tür çizikleri gözle rahatlıkla anlayabilirsiniz.

  1. d) Kılcal Çizikler

Dairesel bir şekilde oluşan, aracın yüzeyinde ince bez çizikleri görünümü oluşturan çiziklerdir. Bu tür çizikleri anlamak oldukça zordur. Tırnakla belli olmayan hatta gözle dahi zor görüne bu tür çizikleri fark etmenin en iyi yolu güneş ışığında boya yüzeyine bakmaktır. Ancak bu şekilde kılcal çizikler görünebilmektedir. SONAX Ceramic Coating uygulaması ile bu tür çizikler boya yüzeyine zarar verilmeden oldukça kolay bir şekilde giderilir.

3.Aşama Boya Yüzeyi Parlatma ve Hare Giderme

Matlaşan boya yüzeylerini en iyi şekilde Sonax mühendisleri tarafından nano teknoloji ile üretilmiş olan çiziğin derinliğine gruplandırılmış çizik giderici ürünler ile giderebilirsiniz.

4.Aşama Sonax Ceramıc Coatıng

Gerçek Boya Koruma Nedir? Sonax’ta Nasıl Yapılır?

Sonax uygulama merkezlerinde gerçek boya koruma işlemleri 4 aşamada gerçekleşir.

İlk aşamada su ile giderilmesi mümkün olmayan zift – katran, ağaç reçineleri, böcek kalıntıları ve kimyasal tozlar boya yüzeyine zarar verilmeden kaliteli bir şekilde temizlenir. Sonax temizleyici ürünler kullanılarak gerçekleşen bu işlemlerde boya yüzeyi diğer temizleyici ürünlere nazaran çok daha hassas bir şekilde temizlenir.

İkinci aşamada yanlış yıkama yapılmasından, dış etkenlerden ve kazalar sonucunda oluşan kılcal çiziklerin giderilmesi sağlanır. Alman Sonax ürünleri ile nano teknolojik ekipmanlar kullanılarak matlaşmış olan yüzeyler parlatılır ve uzun süreli koruma sağlanır.

Üçüncü aşamada ise Sonax kontrol spreyi ile hare ve çizikler kontrol edilir. Daha sonrasında Sonax nano içeriğe sahip pasta ve cilalar ile boya yüzeyi daha önce olmadığı kadar şık bir parlaklığa kavuşturulur. Silikonsuz cila ile hareler kesin olarak yok edilir.

Boya yüzeyi temizlenen ve parlatılan aracınıza 4.uygulama aşamasında korunma işlemleri uygulanır. Bu sayede boya yüzeyi çok daha uzun süre canlı ve parlak görünümünü korur. Sonax uygulama merkezinde her hizmete özel olarak üretilen ürünler bulunmaktadır. Hizmetler ürün isimlerine göre adlandırılmıştır.

Sonax boya koruma hizmetlerinde uygulanan vernik aracın orjinal verniği gibi sıvı halde bulunmaktadır. Bu ürün aracın orjinal verniği gibi belli bir kısma sürüldüğünde oksidasyona uğrayarak boya yüzeyinin tamamına nüfuz eder.

Sahada uygulanan verniklerin çok büyük bir kısmı Wax ciladır. Boya yüzeyinin tamamına nüfuz eden ve uzun süre parlaklık sağlayan Wax cilalar Sonax uygulama merkezlerinde kullanılmaktadır.

SCC36 CERAMIC COATING

Seramik kaplama olarak isimlendirilen SCC36 Ceramic Coatıng ürünü şeffaf, sert ve dayanıklıdır. Silisyon esaslı bir ürün olan SCC36 Ceramic Coatıng ile aracın yüzeyi uzun yıllar kaliteli bir şekilde korunmuş olur.

 

© Copyright 2021 Özgür Otomotiv San. Tic. A.Ş.